Taxomat: funkcionality

Hlavní funkcionality Taxomatu

Přehled uzavřených obchodů, přehled otevřených obchodů. Informační podpora pro budoucí investice.


Dozvíte se, že Taxomat není jen daňová kalkulačka toho "jak to bylo". V aplikaci zpracujete jak historii, uvidíte současný stav, tak dostanete podporu pro další investiční rozhodnutí. Hlavní oblasti jsou: 

  1. Výpočet daní z kapitálu
  2. Přehled o otevřených pozicích
  3. Podpora budoucích obchodů

Výpočet daní z kapitálu

Nejvýznamnější oblastí je výpočet daní z kapitálu. Snadno a rychle vypočítáte daně z vašich kapitálových příjmů (aktuálně prodej a nákup akcií a ETF). Už se nemusíte prodírat množstvím informací o tom, jak se daní, nemusíte hledat výpočty a trápit se manuálním zpracováním. Poskytneme přesný výsledek. Ušetříme vám spoustu času a energie a ve výsledku i nemalé množství peněz. 

Podle platné legislativy spočítáme různé výpočty a Vy si vyberete ten nejlepší pro vaši situaci. Hlavní úsporou je přepočet cizích měn podle denního a průměrného ČNB kurzu. Další významnou oblastí úspor je pokročilé párování (můžete zvolit, jaké prodeje napáruje na jaké nákupy, čímž dojde k různým výsledkům na výsledném základu daně). Toto detailně rozebereme v dalších článcích.

image-png-3Detailní výpis výkonnosti jednotlivých akcií a možnost nastavit různou metodu párování.

Přehled o otevřených pozicích

Nově jsme do naší aplikace implementovali portfolio tracker, který vám poskytne kompletní přehled o vašich otevřených pozicích. Díky tomu budete mít jasný přehled o aktuálním stavu vašeho portfolia a budete schopni lépe sledovat a spravovat své investice. Pracujeme se skutečně otevřenými obchody. Pokud tedy například změníte strategii párování, tak uvidíte jiné otevřené pozice (samozřejmě jen s těmi, které již nejsou zařazeny do nějakého daňového přiznání).

image-png-Aug-27-2023-12-53-38-7333-PM Přehled otevřených pozic a detaily na jednotlivých akciích.

Podpora budoucích obchodů

Jsme tu proto, abychom vám poskytli podporu a informace i pro vaše budoucí obchody. Dodáváme informace o časových testech jednotlivých nákupů a připravujeme funkcionalitu výpočtu daně ještě před uzavřením obchodu (pro všechny metody párování). Díky tomu získáte podporu pro svá investiční rozhodnutí a budete moci plánovat a rozhodovat se s větší jistotou a přesností.

image-png-Aug-27-2023-12-54-06-0289-PMDetailní přehled otevřených pozic na jednom titulu.

Co platí pro všechny tři oblasti?

Taxomat vám umožňují sledovat celé vaše portfolio na jednom místě v českých korunách kdykoliv během roku. I když máte více brokerů a obchody v různých měnách, v Taxomatu vidíte vše na jednom místě - jasně a srozumitelně.

Možná budete překvapeni, jak moc se liší přesné informace od těch, které jste viděli v aplikaci od brokera. Dobré je ale vidět skutečný stav věcí. Mějte přesné informace, mějte své portfolio pod kontrolou a zkontrolujte čistý zisk, tedy zisk po zdanění.  

Pokud máte jakékoli dotazy nebo zájem o další informace, neváhejte nás kontaktovat. Nebo Taxomat rovnou vyzkoušejte - veškeré funkcionality jsou pro předchozí roky zdarma!

 

 

Související články