Proč jsme se pustili do demokratizace daně z akcií?

 

Dobrý den, jmenuji se Honza Zahradník a jsem zakladatel Taxomatu. Živím se jako vývojář a delivery leader digitálních aplikací/projektů (převážně v bankovnictví a pojišťovnictví), do toho pro zábavu investuji do akciového trhu.

Jan Zahradnik - Taxomat - dane z akcii jednoduse a s usporou

Rychle jsem zjistil, že podat správně a rychle daňové přiznání z nákupu a prodeje akcií je většinou sci-fi. Nikde žádné informace, výpisy od brokerů chaotické, člověk tím vším musel trávit dlouhé dny, pokud chtěl daňové přiznání připravit správně. 

 

Chuť to změnit

Zhruba na jaře roku 2022 jsem se rozhodl to změnit. Zkusil jsem si pro sebe první script, pak další.. a výsledkem je Taxomat. 

Moc rád bych touto službou změnil chaotické prostředí panující v oblasti daní z kapitálových investic a přinesl investorům službu, díky které si na pár kliků obstarají vše potřebné, ideálně s co největší úsporou. 

 

Taxomat

Teď už se mnou sdílí tuto vizi tým nadšených lidí. Budu si vážit toho, když aplikaci vyzkoušíte a sami posoudíte, jak se nám naše vize daří plnit.

Pokud by vás cokoliv zajímalo, nebo jste chtěli dát zpětnou vazbu, budu moc rád, když mi napíšete na jzahradnik@taxomat.cz.

Pokud máte dotaz na fungování aplikace, potřebujete podporu, nebo máte na srdci cokoliv jiného, kontaktujte nás na podpora@taxomat.cz nebo napište zprávu do formuláře níže a my se vám co nejdříve ozveme.

Proč to celé děláme?

Investování nás baví a takovýto nástroj nám chyběl, tak jsme si ho naprogramovali. Trvalo to jen dva roky... 

Kuba_Stepan_group_of_smart_people_Sitting_On_Growing_Profit_Cha_1a836e97-05ba-49c2-933c-33881b7339f6