ÚVOD

Používáte eToro, Revolut nebo jiného brokera, kterého jste zatím nenašli v seznamu podporovaných platforem? Pro nahrávání dat můžete použít náš vlastní vstupní soubor. Návod na vyplnění s ukázkou vstupu je uvnitř tohoto souboru. Ke stažení zde: Taxomat_v2.xlsx

Pozn.: Je potřeba nahrát celou historii obchodování. Pokud chcete vypočítat daňové podklady za rok 2023, tak nestačí nahrát data za rok 2023. Důvodem je to, že k prodejům v roce 2023 je třeba znát všechny nákupy a ty mohly být provedeny dříve.

 

VÝHODY A DŮVOD VYTVOŘENÍ

  • Můžete doplnit finanční pohyby, které nemůžete exportovat z brokera.
  • Úprava dat v Excelu je pro Vás jednodušší než úprava souboru ve formátu csv.
  • Můžete tak do Taxomatu importovat data z dosud nepodporovaných brokerů.
Snímek obrazovky 2023-12-28 123547

CO JE MOŽNÉ NAHRÁT

  • Nákupy a prodeje akcií a ETF
    • Je potřeba zadat datum, typ pohybu, symbol/ticker, ISIN, jednotkovou cenu, měnu a počet jednotek
  • Dividendové příjmy
    • Je možné zadat dva druhy finančního pohybu. Připsanou hrubou výši dividendy a daň z dividendy. Vždy se zadává kladná částka. Aplikace si pak vše roztřídí sama. Je nutné zadat datum, typ pohybu, symbol, ISIN, jednotkovou cenu (výška dividendy) a měnu. Pole počet jednotek se nechává prázdné.

 

PŘÍKLADY VYUŽITÍ

Př.: Dividendu z českých akcií si na svůj běžný účet převádím osobně v bance, v exportovaném souboru od brokera tedy chybí, ale chtěl bych dostat nezkreslené výsledky v portfolio trackeru. Řešením je ruční přidání této dividendy do souboru v Taxomat formátu a nahrání do aplikace.

Př.: Dostal jsem od brokera akcii zdarma a v souboru exportovaném od brokera chybí údaj o nákupu. Přidám tedy k prodeji i řádek s nákupem a vstupní cenu doplním jako „0 Kč".

Př.: Mám akcie u brokera, kterého Taxomat nepodporuje. Konvertuji tedy jeho exporty do Taxomat formátu a mám vše pohromadě.